• Szybki kontakt : 607 988 220
  • office@mmisleeping.pl

Koszyk jest pusty !

Blog

Jak dbać o drewniane meble w salonie

 

        Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ pełni 
    on funkcję reprezentacyjną. To w nim przyjmujemy gości, a często 
    również odpoczywamy po pracy, czytamy książkę czy oglądamy telewizję.
    Dlatego musi on łączyć w sobie walory estetyczne z funkcjonalnością       
    oraz wygodą. Stąd też warto zdecydować się na meble do salonu ​dobrej     
    jakości, solidnie wykonane, które łączą w sobie wszystkie te cechy, a na   
    dodatek służą przez długie lata. I tutaj   szczególną uwagę należy zwrócić
    na meble drewniane, które mają niezliczoną ilość zalet. Z pewnością   
    doskonale wiedzą o nich osoby, które użytkują meble z drewna i nigdy nie
    zamienią tego naturalnego surowca na meble wykonane przykładowo z
    płyt MDF - nieporównywalnie niższej jakości, bardziej podatna na
    uszkodzenia, a co się z tym wiąże po kilku latach wymagające wymiany.
    Natomiast drewno to jakość sama w sobie i nawet laik zauważy oraz
    doceni jego oryginalną fakturę czy solidność wykonania. Kupując meble
    do salonu​ pamiętajmy, że nie jest to inwestycja na rok czy dwa, a meble
    drewniane są ponadczasowe i z oczywistych względów nigdy nie wyjdą z   
    mody!

 

NATURALNA ELEGANCJA

Drewniane komody, witryny czy szafki dostępne są teraz zarówno w klasycznym stylu, jak i w nowoczesnym. Dzięki temu niezależnie od gustu, każdy znajdzie to, co mu się podoba i co zapragnie mieć w swoim salonie. Bardzo modne są w ostatnim czasie witryny z podświetlanymi szklanymi półkami, które dodatkowo wydobywają ciepło drewna i nadają mu nowoczesnego designu. Nasz sklep internetowy​ oferuje meble do salonu​ z naturalnego forniru oraz drewna litego, takiego jak dąb, buk, olcha, jesion i sosna. Ta ostatnia bardzo łatwo poddaje się obróbce, a w związku z tym uzyskanie oryginalnych kształtów i żłobień jest proste do wykonania. Ponadto rodzaj drewna ma wpływ na jego kolor, dlatego możemy wybrać taki kolor, który idealnie będzie pasował do wnętrza i podkreśli jego design. Zaletą drewna, które doceni każda pani domu jest to, że nie przyciąga ono kurzu. Ta antystatyczność sprawia, że drewniane meble do salonu ​powinny się znaleźć w domu, w którym jest alergik.


PIELĘGNACJA MEBLI DO SALONU WYKONANYCH Z DREWNA

Wbrew pozorom pielęgnacja mebli drewnianych nie jest trudna. Wystarczy, że będziemy używali środków przeznaczonych do naturalnego drewna i odpowiednio je konserwowali. Pamiętajmy też, że drewno nie lubi wody, ponieważ może sprawić, że napęcznieje. Dlatego szmatka, którą czyścimy meble najlepiej żeby była wilgotna, a nie mokra. Szczególnie na kontakt z wodą narażony jest stół, na którym lubi się coś wylać. W takiej sytuacji natychmiast należy wytrzeć powierzchnię do sucha, nie dopuszczając do tego, aby woda przez dłuższy czas pozostawała na stole czy też innym drewnianym meblu. Co prawda meble do salonu​ wykonane są z obrobionego drewna, które zazwyczaj jest odpowiednio zabezpieczane przed różnymi czynnikami, ale lepiej jest dmuchać na zimne.

Ponadto chcąc odpowiednio dbać o meble i właściwie je pielęgnować należy też mieć na uwadze to czy są one lakierowane, olejowane czy woskowane. Do czyszczenia mebli lakierowanych najlepiej sprawdzi się delikatny płyn lub ciepła woda z niewielką ilością detergentu i ściereczka z mikrofibry, którą wytrzemy mebel do sucha. Nigdy nie nakładaj preparatów bezpośrednio na mebel. Z kolei przy meblach woskowanych, które są bardzo delikatne należy unikać detergentów, a najlepszym sprzymierzeńcem w walce z kurzem będzie sucha, najlepiej flanelowa szmatka. Powinno się szczególnie pamiętać o tej zasadzie i czyścić powierzchnie woskowane regularnie. Jeżeli jednak chcemy sięgnąć po środek chemiczny, to powinien być on delikatny i koniecznie z dodatkiem wosku. Meble olejowane należy czyścić podobnie jak meble woskowane czyli suchą lub delikatnie zwilżoną, koniecznie miękką ściereczką. Dodatkowo przy meblach olejowanych warto pamiętać, aby czyścić je zgodnie z ułożeniem słojów. Co jakiś czas warto pokryć je ponownie olejem.

 

Marzysz o tym, aby meble do salonu​ były solidnie wykonane, naturalne, nadawały wnętrzu charakter i wyjątkowy, ciepły klimat? W takim razie meble drewniane będą najlepszym wyborem z możliwych! Sklep internetowy ​MMI Sleeping posiada bogatą ofertę kolekcji, w której znajdują się drewniane komody, stoły, krzesła, witryny, szafki czy regały. Od Ciebie zależy wybór gatunku drewna i poszczególnych modułów, które złożą się na całość, która w imponujący sposób wypełni Twoje wnętrze.

 

          

468x602

przelewy24
2019 © Telmex Sp. z o.o. Zakład MMI Sleeping w Biskupcu Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja : ITCREATE