• Szybki kontakt : 607 988 220
  • office@mmisleeping.pl

Koszyk jest pusty !

Blog

WABI-SABI, PRZEMIJANIE… I DREWNIANE MEBLE

 

Modne ostatnio minimalistyczne, sterylne wnętrza potrafią być bardzo funkcjonalne i estetyczne, czasem jednak sprawiają wrażenie „odczłowieczonych”, niezamieszkanych, a więc chłodnych i nudnych. Szczególnie dobitnie widać to w niektórych sypialniach. Jeśli w pobliżu Twojego łóżka także wieje nudą… mamy dla Ciebie radę. I wcale nie chodzi o wielki, kosztowny remont całego pomieszczenia. Wprowadź do wnętrz naturalne surowce, rośliny i drewniane meble​, które w mig ocieplą Twoje domowe pielesze.


CZAS PRZEMIJA, DREWNO ZOSTAJE 

Drewno to jeden z najstarszych, najtrwalszych i najbardziej uniwersalnych surowców używanych w urządzaniu wnętrz. Drewno może znaleźć się dosłownie wszędzie – na podłodze, na ścianach, jako drzwi, szafa do sypialni​, taca czy taboret. Wszędzie, gdzie jest, urzeka i uspokaja. Nic dziwnego, że po nasyceniu rynku wszechobecnym hygge, świat domowych wnętrz przejęła japońska filozofia wabi-sabi - dawanie rzeczom drugiego życia, akceptowanie, a wręcz apoteoza ich niedoskonałości oraz oznak przemijania. To stoickie podejście do świata ułatwia odnalezienie życiowej harmonii. 

 
Jeśli chodzi o wykonanie, do dyspozycji mamy szerokie spektrum rodzajów drewna i ich obróbki, meble z naturalnego forniru ora z drewna litego – dębu, buku, olchy, jesionu, sosny i innych drzew. Drewno można malować, szlifować, lakierować, pokrywać szkłem czy żywicą, lub wręcz przeciwnie – zostawić takie, jakim jest, doceniając jego siermiężność, czy wręcz eksponując jego naturalne słoje. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś łączył jasne drewniane łóżka ​z ciemnymi drewnianymi krzesłami – niech ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia.

 

ŁÓŻKO CZY SZAFA?

Analizując meble do sypialni zaczynamy od łóżka – w końcu to ono decyduje o charakterze miejsca, w którym odpływasz w krainę snu. Jego wymiana odmieni wnętrze lepiej niż przemalowanie ścian, dobrze więc poświęcić chwilę na jego wybór. Stylowe, ciężkie drewniane łóżka budują poczucie stabilności i bezpieczeństwa, kreując w sypialni sprzyjający relaksowi spokój. Sosnowe łóżko, wygodny materac, lniane poduszki i piękna narzuta – przekonaj się, jak pięknie może wyglądać to klasyczne połączenie.

Inną dużą zmianą będzie nowa szafa do sypialni. ​Jeśli masz miejsce, postaw na duży mebel, na przykład pojemną komodę, od której nie będziesz mógł oderwać wieczorami wzroku. Świetnie wyglądać będzie zarówno naturalne drewno, jak i meble pomalowane na biało, inspirowane Prowansją, które błyskawicznie przeniosą Cię myślami gdzie indziej. Dla odważniejszych są drewniane ściany i sufity. To, co niektórym kojarzy się źle z wątpliwą pod kątem designu minioną epoką, niech wiedzą, dziś z przytupem wraca do łask! Nowoczesny, plastyczny fornir daje dziś nieograniczone niemalże możliwości twórcze i aranżacyjne.

Jeśli dysponujesz dużą sypialnią, pomyśl o drewnianym stole lub toaletce, przy której zasiądziesz z poranną kawą i ulubioną książką. Nie przesadzaj jednak z wielkością, żeby nie zagracić sypialni i nie wpadać na meble przy każdej próbie wstania z łóżka.

 

Pamiętaj: jak sobie… urządzisz, tak się wyśpisz! 

 

Propozycje dewnianych mebli z naszej oferty:

     

 

Opublikowano: 23.07.2018r.

468x602

przelewy24
2019 © Telmex Sp. z o.o. Zakład MMI Sleeping w Biskupcu Wszystkie prawa zastrzeżone | Realizacja : ITCREATE